Litovelská kanonáda přinesla čtyři body

Po vydařeném domácím představení vyrazili litoveští muži bojovat o další body. V sobotu 24. února se v kostelecké hale střetli s týmy SK K2 Prostějov B a IBK Bisons Přerov.

FBC TJ Tatran Litovel – SK K2 Prostějov B   7:7 (1:2; 1:2; 5:3)

Od prvních okamžiků zápasu bylo jasné, že půjde o boj do poslední vteřiny. Ani jeden z týmů nenechal tomu druhému nic zadarmo.  První chyba přinesla první gól. Při rozehrávce z rohu hřiště nechali litoveští hráči trestuhodně neobsazeného protihráče, který po jednoduché přihrávce krásně vymetl pavučiny. Psala se čtvrtá minuta zápasu. Boj pokračoval dál. Osmá minuta přinesla vyrovnání. Karel Mikulka našel křižnou přihrávkou Tomáše Coufala, který nedal prostějovskému brankáři šanci. O dvě minuty později utekl po levé straně hráč Prostějova a střelou na bližší tyč překonal litovelského brankáře Skálu. Výsledkem 2:1 ve prospěch Prostějova skončila první třetina zápasu. Druhou třetinu započal Prostějov velkým tlakem a byl z toho další gól v litovelské brance. Do rozhozené litovelské obrany si krásně naběhl protihráč a střelou pod horní tyč zvýšil vedení Prostějova. Dvoubrankové vedení nevydrželo dlouho. Ve třetí minutě druhé třetiny Tomáš Coufal svým druhým gólem v zápase opět přiblížil Litovel na dostřel. Dále přinesla druhá třetina několik šancí na obou stranách, ale oba brankáři své týmy podrželi. Až v závěru se prostějovští hráči dostali do přečíslení a to dokázali využít. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 4:2 pro Prostějov. Nástup do poslední periody vyšel litovelským náramně. Hned v první minutě zkompletoval Tomáš Coufal hattrick a ve druhé minutě vyslal Kuba Blaha na steč Lukáše Lachnita, který důrazem dostal míček až do brány. Bylo vyrovnáno a začínalo se od znovu. Ve čtvrté minutě dostali prostějovští hráči výhodu přesilové hry, kterou po minutě využili. O chvíli později dostali početní výhodu i litovelští a také oni ji dokázali využít. Karel Mikulka nahrával a Vojta Špunda tvrdou střelou rozvlnil síť. V desáté minutě podruhé v zápase zafungovala spolupráce Špundy s Coufalem a druhý jmenovaný poslal Litovel poprvé v zápase do vedení. Prostějovští hráči byli zaskočení, čehož Litovel využila a v jedenácté minutě zvýšila na 7:5. Zpoza brány nahrával Lukáš Lachnit na číhajícího Jirku Klegu, který neměl se zakončením problém. Prostějov si vzal oddechový čas a následně zkusil hru bez brankáře. Obrovský prostějovský tlak přinesl minutu a půl před koncem snížení. V závaru před bránou se nejlépe zorientoval prostějovský hráč a vykřesal Prostějovu naději. Tlak nadále pokračoval, až necelou půl minutu před koncem došlo na vyrovnání. Byl to opět závar před bránou, míček prošel křižně přes klubko hráčů a u tyčky stál osamocený hráč Prostějova, který pohodlně zavěsil. Tím uzavřel účet zápasu na konečných 7:7.

FBC TJ Tatran Litovel – IBK Bisons Přerov   10:4 (3:0; 4:2; 3:2)

Bizonům měli litovelští co oplácet. V prvním měření sil vyhráli Bizoni 5:4. Od začátku zápasu bylo patrné, kdo je na hřišti pánem. Litovelští byli více na míčku a střely soupeře likvidoval litoveský brankář Roman Nevrlý. Skóre otevřel Karel Mikulka po nahrávce od Tomáše Coufala. Psala se šestá minuta. O další minutu později nahrál Lukáš Říha Kubovi Blahovi a Litovel se ujala dvou brankového vedení. V deváté minutě se podruhé prosadil Karel Mikulka a určil tím konečný stav po první periodě. 3:0 pro Litovel. Úvod druhé třetiny byl pro přerovské bizony zdrcující. Během prvních třech minut vstřelila Litovel tři branky. Dvakrát se prosadil Coufal a jednou Mikulka, který dovršil hattrick. Za stavu 6:0 litoveští polevili a to byla voda na mlýn pro bizony. V páté a následně v osmé minutě kosmeticky upravili na 6:2. Poslední slovo v druhé třetině měl ovšem Tomáš Coufal, který v poslední minutě zkompletoval hattrick. Před poslední třetinou byl zápas de facto rozhodnut. Litovel vedla 7:2. V posledním dějství se sice bizoni dvakrát prosadili, ovšem litovelští nezůstali pozadu. Další hattrick přidal Tomáš Coufal a Litovel vyhrála vysoko 10:4.

Další čtyři body a dobrý výkon v obou zápasech pravděpodobně odsunul Litovel z bojů o záchranu. Nyní si Litovel upevnila postavení v horní polovině tabulky. Sezóna se pomalu ale jistě dostává do závěrečné fáze. Na Litovel čeká posledních šest zápasů. Dva z nich se odehrají 17. března v kojetínské sportovní hale.

Sestava:

Brankáři: Jiří Skála, Roman Nevrlý

Hráči: Karel Mikulka, Tomáš Coufal, Jaroslav Nevrlý, Lukáš Lachnit, Marek Pichler, Adam Štýbnar (2. zápas), Lukáš Říha, Jiří Klega – C,  Jakub Blaha, Vojtěch Špunda