Muži dovezli další tři body

Neděle 12. listopadu přinesla další díl skládačky, která se jmenuje OL liga 2017/2018. Litovelští muži se v rámci šestého kola střetli s prvním Šumperkem a posledním Droždínem. Utkání se odehrála na palubovce sportovní haly ve Velké Bystřici.

FBC TJ Tatran Litovel – FbC Asper Šumperk B   4:2 (1:1; 2:1; 1:0)

Rezerva šumperského Asperu přijela v zúžené sestavě, a proto se z jejich strany dal očekávat „úsporný“ florbal, což se potvrdilo od prvních minut zápasu. Hráči Asperu se nikterak nehnali do útoku a šance si vytvářeli z postupného útoku. Litovelští na tom byli podobně, a tak začátek zápasu spíše připomínal probouzení. Není se čemu divit, jelikož utkání začínalo pár minut po deváté hodině. První větší vzrušení přinesla až jedenáctá minuta, kdy byla Litovel potrestána menším trestem a Šumperk dostal možnost první přesilové hry. Byl to ovšem litovelský Karel Mikulka, který se po nahrávce Marka Pichlera prosadil v početní nevýhodě a Litovel se ujala vedení v zápase. Radost byla ovšem krátká. Šumperk za necelých dvacet vteřin přesilovou hru využil a určil skóre po první periodě na 1:1. Druhé dějství pokračovalo ve stejném duchu. Litovel šla do oslabení. V oslabení se ujala vedení, ale následně Šumperk početní převahu zužitkoval. V půlce zápasu se Litovel ujala vedení již potřetí. Kuba Zavadil přihrál Karlovi Mikulkovi, který přesnou střelou rozvlnil síťku šumperské branky. Další šance obou týmů už brankáři zlikvidovali a do poslední třetiny vstupovala Litovel s nejtěsnějším vedením. V páté minutě poslední třináctiminutovky se opakovala spolupráce Mikulky se Zavadilem a Litovel odskočila Šumperku o dvě branky. Závěrečný tlak Šumperku dokázali litovelští hráči udržet a po siréně slavili vítězství 4:2.

FBC TJ Tatran Litovel – FBC Droždín   3:11 (0:3; 1:2; 2:6)

Domácí Droždín dokázal v předchozím zápase s přerovskými Bizony vybojovat první ligový bod a při pohledu na naplněnou střídačku bylo jasné, že nepůjde o lehký zápas. Od prvních okamžiků se domácí celek prezentoval fyzicky náročnou hrou a nenechával Litovli moc prostoru ke kombinaci. Litovelští hráči se proto snažili prosadit více individuálně, ale úspěch tohoto snažení byl nevalný. Osobní chyby domácí trestali a první třetinu Droždín vyhrál jednoznačně 3:0. V první minutě druhé dějství zafungovala známá spolupráce Mikulka – Zavadil a vypadalo to, že Litovel se přeci jen dostane do zápasu. Jenže za dvě minuty měl Droždín tříbrankové vedení zpět. Litovským se nadále nedařilo kombinovat a domácí celek si vytvářel další šance pro navýšení vedení. To se mu podařilo v dvanácté minutě. O pár vteřin později bylo proti Litovli nařízeno i trestné střílení. Jirka Skála však svůj tým podržel a Litovli ještě svítila malá naděje, že by se dalo něco se zápasem udělat. Do posledního dějství nastoupili celky za stavu 5:1 pro domácí. Prvním litovelským úkolem bylo přečkat oslabení, a pak uklidnit florbalky a snažit se tvořit hru. Již první úkol se nepovedl. Drždínská mašina jela dál. Po šesté brance přenechal Jirka Skála místo v bráně Romanu Nevrlému. Litovli se podařilo snížit, ovšem to rozjetou mašinu nevykolejilo. Droždín pokračoval v krasojízdě a Litovel v trápení, které ukončila závěrečná siréna. Domácí vyhráli 11:3.

Stejně jako v minulém kole i dnes odehráli litoveští hráči dva velmi odlišné zápasy a do tabulky si připsali cenné tři body. Po šesti kolech je tabulka vzácně vyrovnaná a prvního dělí od sedmého pouhé tři body! Vypadá to, že od příštího kola se už pomalu ale jistě začne lámat chleba. A bude to již za necelé dva týdny v sobotu 25. listopadu na hale SŠP Rooseveltova Olomouc.