Muži poprvé vyhráli, vyšlápli si na první Hranice

Dnes naši muži odehráli další zápasy OL ligy a nemohli mít těžší soupeře – první Hranice a druhou Libinu.

V zápase s Hranicemi byla Litovel jasným outsiderem. Stačilo se podívat do ligové tabulky. Litovel poslední bez jediného bodu a Hranice první bez ztráty jediného bodu. Začátek zápasu ovšem papírovým předpokladům vůbec neodpovídal. K vidění byl opatrný leč vyrovnaný florbal z obou stran. S občasným zahrozením si na obou stranách poradili jistí brankáři. Až 15 vteřin před první sirénou se hnulo skóre. Po přihrávce kapitána Říhy se prosadil litovelský „šutér“ Mikulka. První periodu vyhrála Litovel a na hranických hráčích bylo vidět, že na tuto situaci nejsou úplně zvyklí. V druhé třetině pozvolna Hranice přidávaly na otáčkách a vše vygradovalo gólem v přesilovce v půlce třetiny. Bylo vyrovnáno a tento stav vydržel až do zahoukání sirény. Ze třetí periody uběhlo jen sedm vteřin a Litovel si vzala zpět vedení. Střelcem byl opět Mikulka. Hranice zvyšovali tlak, ale obraná hra Litovle fungovala výborně včetně brankáře Skálu. Necelých šest minut před koncem nahrával před bránu Zavadil a Zima uklidil míček do brány Hranic. Závěrečný tlak Hranic gól nepřinesl a Mikulka korunoval litovelskou výhru a svůj hattrick střelou do prázdné brány. Litovelští hráči navázali na výkon z předešlého zápasu a postarali se zatím o největší překvapení sezóny, když vyhráli 4:1 nad Hranicemi.

Druhý zápas odehrála Litovel znovu s prvním týmem tabulky. Tentokrát to byla Libina. Ne, nejedná se o překlep. Libina totiž v prvním zápase porazila Šumperk a díky ztrátě Hranic se před ně posunula na první místo tabulky. První třetina by se dala nazvat velkou houpačkou. Hrál se mnohem více otevřený florbal než v prvním zápase a oba celky se přetahovaly o vedení. Nakonec vyšla z tohoto klání lépe Libina, která vedla po prvním dějství 4:3. Zajímavostí tohoto zápasu bylo také střídání brankářů u obou týmů. Libinského brankáře vyhnal třetí gól Litovle již v osmé minutě zápasu a v první přestávce se vyměnili i litovelští gólmani. V druhé třetině se zvyšoval tlak Libiny a a to přinášelo branky v litovelské síti. Ovšem nelze opomenout, že i litovelští hráči několikrát zahrozili. Libina přidala v prostředním dějství dvě branky a do poslední části zápasu nastupovala s jistým vedením 6:3. Na začátku třetí třetiny zvýšila Libina na 7:3 a pomalu to začalo zavánět debaklem. Jenže litovelský brankář Vařeka, již nedovolil, aby další míček prošel za jeho záda a litovelští hráči nechtěli dát svoji kůži lacino. Díky bojovnosti to v půlce třetiny bylo už jen od dvě branky – 7:5. V závěru Litovel využila i oddechový čas, ale skóre se už neměnilo. Libina vyhrála 7:5 a jasně převzala vedoucí pozici v soutěži. Litovelští hráči se ovšem za předvedený výkon rozhodně nemusí stydět.

Muži poprvé v sezóně bodovali. Nyní je na plánu vánoční pauza a florbalový kolotoč se opět rozeběhne v sobotu 18. ledna 2020. Na zalepené litovelské palubovce se představí třetí Olomouc a čtvrtý Prostějov.

Muži v Mohelnici 15.12.2019

Powered by WordPress | Designed by: credit repair | Thanks to st louis web design, essay writing and fire glass