Na domácí palubovce byly k vidění gólové hody

V neděli 28. ledna načali litovelší muži druhou polovinu OL ligy. Po minulém bezbodovém kole museli litovelští nutně bodovat, pokud nechtěli v druhé polovině soutěže pomýšlet na boje o záchranu.

FBC TJ Tatran Litovel – TJ Sokol Kostelec na Hané B   7:2 (5:0; 2:0; 0:2)

Hned první zápas proti Kostelci se dal označit jako šestibodový. Poslední Kostelec měl devět bodů a našim patřila se dvanácti body devátá příčka. V případě výhry se mohl Kostelec dotáhnout na Litovel a v opačném případě by to znamenalo pěkné poodskočení. Začátek utkání dal jasně najevo, jak se bude utkání vyvíjet. Již po čtyřech minutách svítilo na ukazateli skóre 4:0 pro Litovel. Byla to zásluha Mikulky, Nevrlého, Coufala a kapitána Klegy. Po zničujícím začátku Kostelec zmobilizoval síly a snažil se s Litovlí držet alespoň herně krok, ale v deváté minutě zvýšil na 5:0 Mikulka. Tímto výsledkem skončila i první třetina a Litovel si užívala pohodového vedení. V druhé třetině pokračovala pohodová a kombinační hra Litovle, které nesla ovoce v první části. Sice nebyla tak plodná, ale další dvě branky z florbalek Blahy a Lachnita dobily zdecimovaný Kostelec a ukolébali hráče Litovle. V poslední části se Kostelec snažil vstřelit alespoň čestnou branku. Litovelští se více bránili a útočili spíše individuálně. Tímto polevením nechali Kostelci prostor, který se dokázal dvakrát prosadit. Více se už nestalo a Litovel brala veledůležité tři body po výhře 7:2.

FBC TJ Tatran Litovel – FBC Mohelnice B   9:7 (4:4; 2:1; 3:2)

V druhém střetnutí čekal na domácí soupeř z Mohelnice. Domácí předvedli ještě bleskovější začátek než proti Kostelci a po první minutě vedli 2:0! Střelci byli Coufal a Nevrlý. Ovšem jak se říká: „Lehce nabyl, lehce pozbyl.“ Rychlé vedení ukolébalo litovelské a to byla voda na mlýn pro Mohelnici, která třemi brankami během tří minut otočila skóre. Litovelské pušky ale pálily ostrými, takže nejprve Mikulka vyrovnal a poté Říha vrátil vedení na stranu Litovle. Už to vypadalo, že jednobrankové vedení vydrží až do první sirény, ale litovelský risk na polovině hřiště a nahození přes několik hráčů znamenaly, že se míček dostal těsně před sirénou za brankovou čáru a v druhé třetině se muselo začínat od znovu. Začátek druhé třetiny se domácím opět povedl. Ve třetí minutě Lachnit strhl vedení opět na stranu Litovle a za dvě minuty využil přesilovou hru Pichler. Dvoubrankové vedení vydrželo Litovli jen minutu a o drama bylo postaráno. Nicméně i přes několik šancí na obou stranách se diváci další branky ve druhé části nedočkali a skóre bylo 6:5 pro Litovel. Poslední část lépe začali hosté, když ve třetí minutě opět vyrovnali na 6:6. Naštěstí pro domácí bylo za minutu opět vedení na jejich straně. Zásluhu na tom měl Nevrlý. Jenže chvíli na to přišlo vyloučení domácího hráče a Mohelnici se podařilo opět vyrovnat. Od půlky třetiny bylo na hráčích obou celků vidět, že s ubývajícím časem stoupá pomalu nervozita a každá branka může být rozhodující. Rozhodnutí přinesla osmá minuta, kdy litovelští vstřelili dvě branky a definitivně soupeře zlomili. Vítěznou branku vstřelil Blaha a pojistku přidal Mikulka. V posledních pěti minutách se Mohelnice snažila tlačit do brány ze všech sil, ale žádný míček už do litoveské brány neprošel a domácí se radovali z dalšího vítězství.

Díky dvou výhrám se Litovel vzdálila sestupové pozici a poskočila na pátou příčku. Ligová tabulka je ovšem stále velmi vyrovnaná a pořadí se může zajímavě změnit hned po dalším kole. To odehrají naši hráči 24. února v Kostelci na Hané.

Sestava:

Brankáři: Jiří Skála, Roman Nevrlý

Hráči: Karel Mikulka, Tomáš Coufal, Jaroslav Nevrlý, Viktor Novák, Lukáš Lachnit, Marek Pichler, Adam Štýbnar, Lukáš Říha, Adam Dostál (1. zápas), Jiří Klega – C,  Jakub Blaha, Vojtěch Špunda

Powered by WordPress | Designed by: credit repair | Thanks to st louis web design, essay writing and fire glass