Na domácí palubovce muži vybojovali 4 body

Bylo typické podzimní ráno. Na loukách se válela mlha, většina listí se již povalovala pod stromy a slunce se snažilo protlačit paprsky přes oblaka. Přesně v tento čas zazněl hvizd rozhodčího a v hale ZŠ Vítězná Litovel se rozeběhlo 7. kolo OL ligy.

FBC Tatran Litovel – FBC Droždín  1:1 (0:0; 0:0; 1:1)

Byl to domácí celek, který proti hostujícímu Droždínu otevřel výše uvedené kolo soutěže. Hostující hráči hned od začátku ukazovali, že brzké ranní vstávání jim nedělá problém. Byli rychlejší a vytvářeli si více šancí. Proti tomu se domácí prezentovali pečlivou obranou a jistými zákroky brankáře. Lehkou herní převahu nedokázali droždínští přetavit v branku a jelikož ani domácím se to nepovedlo, skončila první třetina bez branek. Druhá část kopírovala první, ale Droždín ještě zvýšil aktivitu, nicméně i přesto svítilo na ukazateli po dvou třetinách 0:0. Až šestá minuta poslední periody přinesla branku. K radosti diváků to byl domácí celek, který udal směr zápasu. Nahození Lukáše Říhy tečoval před brankářem Jarda Nevrlý a míček rozvlnil síťku branky. V následujících minutách pomalu stoupal tlak Droždínu, který se snažil o vyrovnání. Několikrát byl už hodně blízko, ale vždy zasáhl domácí brankář Jirka Skála nebo na poslední chvíli obrana. Už chyběla poslední minuta do závěrečné sirény, když byl u domácí střídačky obrán litovelský obránce a povedenou kombinací hosté zakončovali do prázdné brány. V posledních okamžicích se již nic nezměnilo a oba celky si připsaly do tabulky po bodu za remízu 1:1.

FBC Tatran Litovel – FBC Mohelnice B  6:1 (0:0; 4:0; 2:1)

První třetina proti mohelnické rezervě mohla v někom vyvolat Déjà vu, jelikož velice připomínala první třetinu proti Droždínu a skončila stejným výsledkem 0:0. V druhé části pokračovala vyrovnaná hra a stále se čekalo na úvodní branku. O tu se v šesté minuté postaral litovelský Marek Frank, čímž spustil litovelskou kanonádu. Během dalších minut se trefili David Zima, znovu Marek Frank a Milan Přidal. Během sedmi minut nasázeli litovelští čtyři branky, a tím daly jasný směr zápasu. Na začátku poslední třetiny se opět prosadil David Zima po spolupráci s Markem Frankem. V přesilové hře za chybné střídání se podařilo i mohelnickým zaznamenat čestný úspěch, ale konečnou podobu výsledku dal tři minuty před koncem rekonvalescent Vojta Špunda. Litovel porazila Mohelnici 6:1.

Díky dalšímu bodovému zisku se Litovel vyhoupla z poslední příčky do první poloviny tabulky. Nicméně po šesti odehraných zápasech je ještě brzy na nějaké závěry. O další body se bude bojovat 24. listopadu v nové sportovní hale v Lipníku nad Bečvou.

Powered by WordPress | Designed by: credit repair | Thanks to st louis web design, essay writing and fire glass