Noc a den na domácí palubovce

Jako jsou v protikladu noc se dnem, tak byly v protikladu i včerejší výkony litovelských florbalistů na domácí palubovce v rámci 4. kola Olomoucké ligy. Noc nastala v utkání s hranickým FBC a jasné slunce vyšlo nad obzor proti šternberským hráčům.

FBC TJ Tatran Litovel – FBC Hranice B   3:8 (0:2; 1:4; 2:2)

Proti Hranicím se čekal těžký, leč vyrovnaný zápas, kde budou hlavně rozhodovat individuální chyby na obou stranách. Litovel nastoupila do zápasu se třemi útočnými formacemi, což mohlo částečně přispět k předvedenému výkonu, jelikož se hráči nedokázali dostat hned na začátku do zápasového tempa. Pojďme na začátek. Zápas začal opatrně z obou stran. Soupeři se navzájem oťukávali, ale hraničtí se snažili nasadit rychlé tempo a držet míček. Po pár minutách hry se jim to podařilo a byli týmem, který měl více ze hry. První větší individuální chyba přišla v šesté minutě a byl z toho hned gól. Litovelský obránce poslal křižnou přihrávku, kterou soupeř zachytil a přečíslení využil krásnou střelou do poloodkryté branky. Hranice byly na koni a obdobná situace se opakovala ještě v desáté minutě. Litovelští se v prvním dějství k většímu ohrožení soupeřovi branky nedostali a po siréně mohli být rádi, že prohrávali jen dvoubrankovým rozdílem. Druhé dějství přineslo lepší výkon domácích hráčů, ale pořád chyběl větší důraz, tah na bránu a trochu toho štěstíčka. Nelze se tedy divit, že to byl opět hostující celek, kdo v deváté minutě využil nepřesnou domácí rozehrávku a zvýšil vedení na 3:0. Na litovelských byla vidět částečná frustrace, která se projevovala menším soustředěním na hru a poznámkami na stranu rozhodčích. Nelze se tedy divit, že když se po sporné situaci prosadili hraničtí po čtvrté, rozhodčí udělil domácímu Zavadilovi osobní trest 2+10 min. Oslabení Litovel ustála, ale chvíli po vypršení trestu musel Jirka Skála lovit míček již po páté ze sítě, když za jeho záda prošla lehčí střela zpoza obránce. Domácí byli na ručník, ale nevzdávali se. Necelou půlminutu před druhou sirénou využil přesilovou hru Kuba Blaha po nahrávce Lukáše Říhy a domácí se poprvé v utkání radovali. Radost byla krátká. Za pouhých 11 vteřin si vzaly Hranice pětigólový náskok zpět po domácí nedůslednosti. Po dvou periodách vedly Hranice 6:1 a Litovel musela provést změny v sestavě, aby mohla pomýšlet alespoň na zmírnění nepříznivého výsledku. Do posledního dějství nastoupila Litovel v zúžené sestavě a do brány se postavil junior Roman Nevrlý, který si odbyl letošní ligovou premiéru. Hraničtí se snažili hru spíše kontrolovat a ubrali na útočné aktivitě, což vyhovovalo domácím. Jenže zkorigovat skóre se nedařilo i přes slibné šance. Až v desáté minutě snížil kapitán Jirka Klega po asistenci Karla Mikulky, ale hosté dokázali na gól opět odpovědět a hra se na závěr ještě pěkně otevřela. Roman Nevrlý dvěma excelentními zákroky překazil soupeřům radost a na začátku poslední minuty to byl opět kapitán Jirka Klega, který korigoval na 3:7. Asistenci s připsal Tomáš Coufal. Poslední slovo ovšem měli hosté, kteří šest vteřin před koncem uzavřeli skóre na konečných a zasloužených 8:3 pro Hranice. Zápas ukázal, že s kvalitními soupeři nelze hrát vyrovnané utkání s vysokým počtem individuálních chyb a vyloučení. Pět vyloučení na litovelské straně plus jeden osobní trest je mnoho. Pozitivum lze spatřovat pouze v ubránění všech oslabení a využití jedné přesilové hry ze dvou.

FBC TJ Tatran Litovel – Fbc Šternberk   11:2 (4:0; 3:0; 4:2)

Po předchozím debaklu od Hranic se muselo udělat v sestavě několik změn. Navíc Šternberk byl v dobrém rozpoložení, jelikož porazil přerovské Bizony 5:3. Šternberk začal utkání aktivně, Litovel se předpisově bránila a snažila se ohrožovat soupeře rychlými útoky. V šesté minutě nabídl Šternberk litovelským první přesilovou hru, kterou po nahrávce Karla Mikulky využil kapitán Jirka Klega. Střela ze středu mu sice nesedla, ale do brány si cestu po zemi našla. Litovel rázem ožila a Šternberk jakoby nevěřil, že hraje proti stejnému družstvu, které před pár hodinami utrpělo vysokou porážku. Desátá minuta přinesla druhou změnu skóre. Prosadil se Tomáš Coufal. O minutu později našel Kuba Zavadil krásnou křižnou přihrávkou Karla Mikulku, který střelou z první nedal hostujícímu brankáři šanci. Ještě před závěrečnou sirénou si spolupráci zopakovali v opačném pořadí a Litovel po první třetině vedla 4:0. Takový začátek nikdo nečekal. Do druhého dějství vlétli šternberští jako vyměnění a hned po pár vteřinách si důrazem vynutili přesilovou hru. Místo zkorigování výsledku přišla studená sprcha. Karel Mikulka vybojoval míček na středu hřiště, utekl a kličkou zvýšil na 5:0. Prostřední část druhé třináctiminutovky se nesla ve vyrovnaném tempu a šancích na obou stranách, které hráči nedokázali přetavit v branky. Až v desáté minutě nabídl Šternberk Litovli další přesilovou hru, kterou využil střelou z křídla Karel Mikulka po přesné přihrávce od Kubu Zavadila. Završil tím svůj hattrick. Půl minuty před koncem našel Kuba Blaha Tomáše Coufala, který upravil na 7:0 pro Litovel. Po dvou třetinách již bylo de facto rozhodnuto, kdo bude brát tři body. Hned v první minutě poslední části opět zafungovala spolupráce Mikulka-Zavadil. Branku vsítil druhý jmenovaný. Pak hráli třetí přesilovou hru hosté. Už to vypadalo na další zvládnuté oslabení, ale dvě vteřiny před vypršením trestu nešťastně tečoval střelu ze středu domácí kapitán a míček zapadl za jistě chytajícího Jirku Skálu. V šesté minutě se podařilo hostům znovu snížil. Při signalizovaném vyloučení proletěla přes skrumáž hráčů až do branky umístěná střela hostujícího hráče. Odpověď přišla do minuty. Po individuální akci se prosadil Kuba Zavadil a stejně jako Karel Mikulka si připsal již třetí gól v utkání. Diváci se dožadovali desítky a nemuseli dlouho čekat. Po přiťuknutí Viktora Nováka umístil míček do branky Adam Štýbnar. Závěrečná tečka za utkáním přišla v jedenácté minutě. Po přihrávce Jardy Nevrlého završil hattrick i Tomáš Coufal a dal výsledku konečnou podobu. Litovel vyhrála vysoko 11:2.

Dva úplně rozdílné zápasy přinesly litovelským hráčům další tři body do ligové tabulky, díky nimž se Litovel posunula na pátou příčku. O další body se bude hrát 12. listopadu ve Velké Bystřici proti prvnímu Šumperku a poslednímu Droždínu. V závěru je potřeba také poděkovat divákům, kteří přišli domácí celek podpořit.

Sestava:

Brankáři: Jiří Skála, Roman Nevrlý

Hráči: Karel Mikulka, Tomáš Coufal, Jaroslav Nevrlý, Viktor Novák, Lukáš Lachnit, Marek Pichler, Adam Štýbnar, Lukáš Říha, Jiří Klega – C, Jakub Zavdadil, Adam Dostál (1. zápas), Jakub Blaha, Vojtěch Špunda

Powered by WordPress | Designed by: credit repair | Thanks to st louis web design, essay writing and fire glass