Ostrý start do sezóny

O minulém víkendu nás ve Šternberku čekal první turnaj Olomoucké ligy mladších žáků, který byl pro všechny naše hráče křest ohněm, protože poprvé hráli 5 proti 5 a na velkém hřišti. Bohužel s námi nejel žádný z brankářů, a tak jsme museli tuto pozici nahradit některým z hráčů v poli.

 

FBS Olomouc Rangers – FBC TJ TATRAN LITOVEL 11:2 (2:7,0:4)

Hned v prvním zápase nás čekal velmi kvalitní soupeř z Olomouce. Do brány jsme po týmové poradě nasadili Honzu Berana. Nutno podotknout, že to byl velmi dobrý tah a Honza nás v zápase podržel. Co se týče hry, tak ta byla v obranné fázi plná nepřesností a nedůrazu z čehož pramenily téměř všechny góly. Nedůrazně jsme si počínali zejména v předbrankovém prostoru. Útočná fáze byla malinko lepší, ale některé nadějné akce se nepodařily dotáhnout do úspěšného konce. Výsledkem byly tak jen 2 vstřelené góly a konečný výsledek 11:2.

Z celkového pohledu byl tohle herně a nasazením nejpovedenější zápas na turnaji, což je škoda, protože nás čekali slabší soupeři.

 

FBC Lipník – FBC TJ TATRAN LITOVEL 7:0 (0:6,0:1)

V tomto zápase jsme do brány nasadili Martina Mariánka, kterému se utkání moc nepovedlo. Při rozcvičování před zápasem byl téměř bezchybný, ale ostrým střelám soupeře nedokázal odolávat. Po předešlém solidním zápasu kluci nastoupili k tomuto s jistým uspokojením a to mělo za následek laxní přístup a nedůraz. K tomu se vyrojil i problém s fyzičkou, kdy na některých byl patrný úbytek sil. První polovinu jsme prohráli jednoznačně 0:6 a rozhodli jsme se pro změnu na postu brankáře. Této role se ujal Vlastík Polívka a zůstalo tomu tak až do konce turnaje. Změna probudila i naše hráče a ti předvedli výrazně lepší výkon než v první půli, ale i přes šance se bohužel nepovedl vstřelit gól. Konečný výsledek tak byl 7:0.

Škoda špatného vstupu do zápasu, protože věřím, že pokud by kluci hráli, jako ve druhém půli byl by výsledek výrazně lepší.

 

FBC TJ TATRAN LITOVEL – Fbc Blau Šternberk 2:12 (0:9, 2:3)

Tento zápas kopíruje úplně přesně předešlý a tak se nebudu moc rozepisovat. Opět hrubky v obraně, nedůraz v osobních soubojích a zmatek ve hře a po první půli rozhodnuto. O přestávce jsme trochu zvýšili hlas a kluci se nakopli. Výsledkem byla lepší hra okořeněná dvěma góly. Konečný stav 2:12.

 

FBC TJ TATRAN LITOVEL – Fbc Schwarz Šternberk 1:20 (0:11,1:9)

V posledním zápase nás čekal jednoznačně nejlepší tým na turnaji. Tento fakt se úměrně projevil na konečné prohře 1:20. Soupeř si s lehkostí dělal na hřišti téměř, co chtěl a naši, již velmi unavení, hráči jim nestíhali. Vlastík v bráně se mohl přetrhnout, ale kanonádě nijak nemohl zabránit. Útěchou budiž alespoň jeden vstřelený gól.

 

Celkový pohled

Kluci si poprvé zkusili konfrontaci se staršími protihráči, nový systém 5 proti 5 a podstatně větší hřiště. Nedá se jim vytknout snaha a zápal do hry, ale na povrch vyplynuly i nedostatky, kterými disponujeme. Zejména jde o špatnou organizaci hry, nedůraz v osobních soubojích, techniku s holí a fyzická kondice. Na všech těchto věcech budeme muset zapracovat, abychom byli konkurenceschopní. Nicméně se sluší klukům poděkovat, že se nevzdali a že vše důstojně odbojovali. Získané zkušenosti v budoucnu určitě pomohou.

 

Powered by WordPress | Designed by: credit repair | Thanks to st louis web design, essay writing and fire glass