Po dvou přestřelkách se muži poprvé vracejí domů bez bodů

Nedělními zápasy s prvním Kojetínem a čtvrtým Droždínem zakončili litovelští muži první polovinu soutěže.

FBC TJ Tatran Litovel – Jamajka Kojetín   5:7 (2:2; 0:3; 3:2)

V prvním zápase čekal na litovelské hráče lídr soutěže, kojetínská Jamajka. Vstup do utkání nemohl být lepší, již po osmi sekundách zapadla nenápadná střela Karla Mikulky za záda kojetínského brankáře a Litovel se ujala vedení. Jenže radost byla jen chvilková, protože za minutu bylo srovnáno. Střela letící mimo bránu se odrazila od nohy kojetínského útočníka a zapadla přesně k tyčce. Kojetín se snažil rychlou kombinací vyšachovat litovelskou obranu, ale ne vždy se to podařilo. Skóre se měnilo v osmé minutě zápasu a byl to opět Karel Mikulka, který vrátil Litovli jednobrankové vedení. Hra se vyrovnala a šance byly vidět na obou stranách. V jedenácté minutě se dostali hráči Jamajky do brejku dva na jednoho a tuto přesilu se jim podařilo zužitkovat ve vyrovnávací branku. První třetina skončila nerozhodně. Druhá třetina lze jednoduše popsat jako litovelský blackout. Litovelským hráčům chyběl náboj, pohyb i štěstí. V rozmezí dvou minut vstřelila Jamajka tři branky po litovelských individuálních chybách a utkání dostalo úplně jiný směr. Po dvou třetinách byl stav 5:2 pro Kojetín a hráči Litovle mohli být rádi, že rozdíl není ještě markantnější. Do poslední periody se podařil Litovli nástup jako do první. V první minutě snížil Jirka Klega vedení Kojetína a Litovel začala předvádět úplně jinou hru než v prostřední třináctiminutovce. Ve čtvrté minutě dostali kojetínští hráči výhodu přesilové hry a se štěstím ji využili. Střelu ze střední vzdálenosti tečoval litovelský obránce do protipohybu brankáře Jirky Skály a míček pod ním propadl do síťky. Byť Litovel prohrávala zase o tři branky, na její zlepšené hře to nebylo znát. V sedmé minutě opět zaúřadoval Karel Mikulka a dovršil svůj hattrick. Když v desáté minutě přidal další branku, byl rozdíl skóre jen jednobrankový. V závěrečném tlaku zkoušela Litovel i hru bez brankáře, ale kojetínský hráč, který naskočil z trestné lavice, poslal míček do prázdné brány a ustanovil konečný výsledek na 7:5 pro Kojetín.

FBC TJ Tatran Litovel – FBC Droždín   6:7 (1:1; 3:3; 2:3)

Proti Droždínu se litovelským opět podařil vstup do zápasu. Běžela čtvrtá minuta a Karel Mikulka obral droždínského obránce o míček a nekompromisně zavěsil. Jenže stejně jako v prvním zápase i v tomto litovelští dobrovolně nabízeli svou nedůsledností soupeři možnosti k ohrožení vlastní branky. Přesně tak tomu bylo i v osmé minutě. Dva litovelští hráči za vlastní bránou nedokázali obrat o míček soupeře, který pěknou přihrávkou našel před bránou volného spoluhráče a ten neměl sebemenší problém dopravit míček do odkryté klece. Vše se seběhlo tak rychle, že litovelský brankář Roman Nevrlý ani pořádně nezareagoval, že je míček v síti. První třetina skončila nerozhodně 1:1. V prostřední třetina byla k vidění dvouminutová gólová smršť. Litovel se ujala vedení 2:1, ale za chvíli bylo srovnáno. Následně se podařilo litovelským vstřelit další dvě branky a vedli 4:2, jenže soupeř zareagoval a snížil na 4:3. To vše se odehrálo mezi časy 4:58 a 7:07. Střelci litovelských branek byli Klega, Říha a Coufal. I přes tuto divokou pasáž se zdálo, že litovelský tým má herní převahu. Jenže po další chybě bylo vyrovnáno. Psala se dvanáctá minuta a začínalo se opět od znovu. Skóre bylo 4:4 a to bylo i konečné skóre po dvou třetinách. Vstup do poslední části se podařil lépe Droždínu. Po 23 sekundách se poprvé v zápase ujal vedení. Naštěstí odpověď Litovle na sebe nenechala dlouho čekat, takže po 40 vteřinách bylo opět vyrovnáno. Postaral se o to Tomáš Coufal svým druhým gólem v utkání. Jenže ani Droždín nechtěl být pozadu a za další 40 vteřin si vzal vedení zpět. Když v sedmé minutě navýšil Droždín vedení, vypadalo to s bodovými vyhlídkami Litovle zle. Situace se ještě zhoršila, když byl litovelský Adam Dostál v jedenácté minutě odměněn pěti minutami za střet uprostřed hřiště. Nicméně i ve čtyřech se litovelší dokázali prosadit a snížit na rozdíl jediné branky. Bohužel na víc už nedosáhli a prohráli 6:7.

I přes poměrně slušný brankový příděl nedokázali litovelští hráči vytěžit ani jeden bod z obou zápasů. Na vině byl hlavně nesourodý výkon během každého zápasu, který zapříčinil lehce darované šance soupeři. Po půlce soutěže je tabulka vzácně vyrovnaná. Litovel je devátá a od poslední příčky ji dělí pouhé tři body. Na druhou stranu se sluší říci, že tři body je také dělí od pátého Prostějova. Další díl skládačky s názvem OL liga 2017/2018 se odehraje již 28. ledna v hale ZŠ Vítězná Litovel, kde další kolo pořádá Šternberk.