První letošní zápasy přinesly tři body

V neděli 13. ledna naši muži odehráli v kostelecké hale další dvě utkání OL ligy. Tento dvojzápas byl pro litovelské hráče náročnější než obvykle hned ze dvou důvodů. Prvně je nutné si připomenout, že mnoho hráčů nestihlo ještě shodit “vánoční” kila, a tudíž se více zadýchávali na palubovce (někteří soupeři na tom byli podobně). Ovšem hlavním důvodem byla absence týmu SK K2 Prostějov a tím pádem odehráli naši muži dva zápasy za sebou bez obvyklé zápasové pauzy.

FBC TJ Tatran Litovel – FBC Droždín  4:5 (1:3; 2:1; 1:1)

V prvním utkání v tomto roce nastoupili naši hráči proti druhému Droždínu. Do utkání vstoupili lépe litovelští a hned ve druhé minutě se ujali vedení. Po nahrávce navrátilce Mikulky se trefil kapitán Klega. Že se nebude opakovat výsledek z prvního měření sil (1:1), bylo jasné hned za pár minut. Po dvou minutách Droždín vyrovnal a za další tři minuty se ujal vedení. Zásluhu na tom měla bezzubost našich střelců a tvrdá hra Droždínu. Už to vypadalo, že výsledkem 1:2 první perioda skončí, ale půl minuty před první přestávkou se droždínští radovali potřetí. Když se v druhé minutě prostřední části prosadil hráči z Droždínu počtvrté, začalo to vypadat na jednoznačnou záležitost. Jenže o minutu později byl v úniku faulován litovelský Coufal a nařízené trestné střílení proměnil Mikulka. Tento gól litovelské povzbudil a za tři minuty se jim podařilo opět snížit. V přesilovce se trefil Mikulka po nahrávce Nevrlého. Více se v druhé třetině nestalo. Litovel se tak dokázala vrátit do utkání a na vyrovnání jí chyběl jediný gól. Začátek poslední třetiny branky nepřinesl. První branka padla až v půlce třetiny, kdy se parádně trefil střelou přes obránce droždínský hráč. 5:3 pro Droždín. Litovelským se stále nedařilo výrazněji ohrožovat soupeře a čas plynul. V posledních okamžicích zápasu se Litovel pokusila o hru bez brankáře, která přinesla kýžený gól. Střelcem byl Zima a asistenci si připsal Mikulka. Nyní zbývala už jen půl minuta na vyrovnání. Litovli se podařilo ještě před bránou vytvořit závar, ale branka již nepadla. Droždín uhájil vítězství 5:4 a Litovel mohla smutnit po nevydařené první třetině.

FBC TJ Tatran Litovel – FBC Playmakers Prostějov  8:4 (2:2; 3:1; 3:1)

Po krátké pauze čekal na Litovel důležitý zápas. V případě výhry mohl Prostějov přeskočit v tabulce právě Litovel. Hrálo se tedy o mnohem víc než jen o tři body. Litovel byla mírným favoritem, ale zpočátku to nebylo na hřišti moc znát. Postupně litovelští převzali otěže utkání a Prostějov hrozil z brejků. Až v deváté minutě se hnulo skóre. Prosadil se Mikulka a přihrával Zima. Jenže Prostějov přišel s rychlou odpovědí. Minutu před konce zafungovala spolupráce Coufal – Přidal a Litovel šla do vedení. Ovšem laxní obranná hra litovelských vedla k opětovnému vyrovnání pouhých dvacet vteřin před první sirénou. Navíc se tak stalo v litovelské přesilovce. Druhou třetinu začala Litovel aktivně a to přineslo další prostějovské vyloučení. Ovšem scénář byl stejně katastrofický jako při prvním prostějovském vyloučení. Prostějovský hráč dokázal proměnit samostatný únik a Prostějov šel poprvé v zápase do vedení. Na hráčích Litovle byla vidět frustrace a chvíli trvalo, než se dokázali psychicky vrátit do zápasu. Pomohla k tomu osvědčená spolupráce Coufal – Přidal a bylo opět vyrovnáno. Litovel se stala opět aktivnějším celkem a ve dvanácté minutě druhé třetiny vstřelila dvě branky. První dával Klega a druhou Nevrlý. Po dvou třetinách vedla Litovel 5:3. V úvodu posledního dějství využil Prostějov přesilovou hru a snížil na rozdíl jediné branky, ale v další průběhu třetiny si Litovel pohlídala vedení. Postupně se trefili Coufal, který završil hattrick, Zima a poprvé v sezóně Pichler, který uzavřel skóre na konečných 8:4.

Po zisku tří bodů se Litovel posunula na sedmou pozici v ligové tabulce. Další zápasy čekají na litovelské hráče již 26. ledna, kdy se potkají na kojetínské palubovce s týmy SK K2 Prostějov a Asper Šumperk.