Z Kojetína se třemi body

V mrazivou březnovou sobotu nás čekal výlet do Kojetína k pokračování Olomoucké ligy mužů. Za soupeře jsme měli momentálně poslední celek tabulky TJ Sokol Kostelec na Hané – KH B a FBC Šternberk. Oba celky nám měli za první vzájemné střetnutí co oplácet a tak se dal čekat tuhý boj.

FBC TJ Tatran Litovel – TJ Sokol Kostelec na Hané – KH B 6:4 (4:2; 0:0; 2:2)

Zatímco my nastoupili s devíti muži do pole tak kostelečtí na tom byli ještě o dva muže hůře, čehož jsme chtěli samozřejmě využít. Utkání jsme zahájili bleskově a hned po 17. sekundách jsme byli ve vedení zásluhou Karla Mikulky, který sám před brankou neměl se zakončením sebemenší problém. Rychlá branka nás nakopla a my podnikali jeden útok za druhým, ale relativně dlouho se nám nedařilo skóre navýšit. To se povedlo až v čase 6:39, kdy se prosadil Tomáš Coufal. Za minutu však vycenil zuby i soupeř a korigoval skóre na 2:1. Na tuto branku odpověděl jemnou tečí Špundovy střely Jiří Klega a bylo to znovu o dvě branky. Tato část utkání byla jako na houpačce a za další minutu bylo opět sníženo na 3:2. Naše odpověď však byla opět blesková a to zásluhou Karla Mikulky. Takto taky skončila první třetina.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu jako první, jen s tím rozdílem, že na branky se čekalo marně. K vidění byla stále naše převaha, ale na hole se nám vloudila nepřesnost a i ty nejvyloženější šance končily buďto vedle nebo na výborném brankáři Kostelce. Proto byl po druhé třetině výsledek stále 4:2.

Do posledního dějství jsme šli s cílem navýšit naše vedení a v poklidu si dojít pro 3 body. Myšlenka byla znamenitá, ale stále jsme nedokázali hru zpřesnit a stejně tak zpřesnit i naše střely. Kýženou branku jsme dokázali dát až v čase 29:41 a byl to podruhé v zápase Tomáš Coufal. Náskok o 3 branky už byl komfortnější a my mohli být klidnější. V čase 33:20 už byl rozdíl čtyřgólový, když svou druhou branku zápasu vstřelil i Jiří Klega. Za koncovku zápasu bychom si však zasloužili pár facek. Nejenže jsme ho odflákli, ale jako na stříbrném podnosu jsme soupeři darovali 2 góly. Zápas tak skončil 6:4, ale s výkonem resp. s využíváním našich šancí spokojenost panovat nemohla.

Branky: Karel Mikulka (Jiří Klega), Tomáš Coufal (Jiří Klega), Jiří Klega (Vojtěch Špunda), Karel Mikulka (Jiří Klega), Tomáš Coufal (Karel Mikulka), Jiří Klega (Lukáš Lachnit)

FBC TJ Tatran Litovel – FBC Šternberk 6:13 (4:3; 1:9; 1:1)

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti borcům ze Šternberku, které jsme v prvním vzájemném duelu přehráli výsledkem 11:2. Tímto konstatuji, že jsme na sebe ušili bič a druhý duel byl pravým opakem.

První třetinu jsme začali v ospalém tempu a více ze hry měli šternberští, čehož využili v čase 2:17, kdy se dostali do vedení. Na branku jsme odpověděli zvýšenou aktivitou a za to jsme byli odměněni brankou Karla Mikulky na 1:1. Následovalo opět vedení soupeře, které jsme za 13 sekund dorovnali zásluhou agilního Tomáše Coufala. Tentýž hráč nás v čase 9:47 poslal do vedení 3:2, které však trvalo pouze minutu a bylo srovnáno na 3:3. Půl minuty před koncem se konečně přiklonilo štěstí k Viktoru Novákovi a poslal nás do vedení na 4:3. Takto první třetina skončila.

Druhou třetinu jsme nezačali vůbec dobře a už po 47 sekundách bylo vyrovnáno. Naposledy do vedení jsme se dostali v čase 18:25, kdy se prosadil Lukáš Lachnit. No a pohádky byl v tuto chvíli konec. Z nebe se stalo peklo, z vody oheň a z naší hry se stala parodie. Rozhodčí si skvěle zapískali, kluci u časomíry si vypsali propisky a my jsme si hezky zanadávali. Shrnutí: 18:57; 20:16; 22:24; 24:07; 24:54; 25:30; 25:44 a 25:57. Pro upřesnění, toto opravdu nejsou výherní čísla sportky. Jedná se o časy, kdy jsme vytahovali míček z naší sítě. Chudák Roman Nevrlý v brance.

Poslední třetina se už dohrávala a my chtěli alespoň zabránit dalšímu přídělu branek v naší síti. To se nám relativně povedlo a nakonec byl výsledek poslední třetiny 1:1 a celkově 6:13.

Branky: Karel Mikulka (Jaroslav Nevrlý), Tomáš Coufal (Vojtěch Špunda), Tomáš Coufal (Jiří Klega), Viktor Novák (bez), Lukáš Lachnit (Marek Pichler), Tomáš Coufal (Vojtěch Špunda)

Powered by WordPress | Designed by: credit repair | Thanks to st louis web design, essay writing and fire glass